Forum Szwadronu Śmierci

Oficjalna Strona Szwadronu Smierci

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2007-02-28 18:40:36

PredAtor360

Judasz

8937463
Skąd: MMz
Zarejestrowany: 2007-02-28
Posty: 60
Punktów :   

Bannery i Baggetsy

Nie wiedziałem gdzie ten temat umieścic więc jest tutaj Razz
Mam tu instrukcję jak zrobic własne sztandary i godła w warhammerze.
Musisz posiadać program graficzny pozwalający zmieniać rozmiar obrazka (to chyba potrafi każdy) oraz zapisywać w formacie Targa (.tga), gdyż tylko ten format jest "tolerowany" przez grę. Wystarczy Photoshop (może oprócz starszych wersji), czy Gimp. Nie, paintem tego nie zrobicie Wink

Aby stworzyć godło (badge, oznacza jednostki), stwórz nowy dokument graficzny o rozmiarze 64 x 64 pikseli. Tam wklej (lub narysuj) dowolną grafikę. Postaraj się, aby obrazek był na samym środku. Dobrze jest też zostawić parę pikseli od krawędzi obrazka, aby był on dobrze widoczny (np. na ramieniu pancerza Space Marines). Po skończonej robocie zapisz plik (koniecznie w rozmiarze 64 x 64) w folderze z grą w podkatalogu Badges, czyli Warhammer Dawn of War/Badges/, w formacie Targa (.tga). Jeśli wszystko poszło dobrze, Space Marines będą dumnie dzierżyć twoje logo na ramieniu pancerzy!

Aby stworzyć sztandar (banner, flaga na punktach strategicznych), stwórz nowy dokument graficzny o rozmiarze 64 [szerokość] na 96 [wysokość] pikseli. Analogicznie do godła, wklej lub narysuj tam dowolną grafikę, najlepiej zostawiając parę wolnych pikseli od krawędzi. Po skończeniu rysowania zapisz plik (koniecznie w rozmiarze 64 x 96) w folderze z grą w podkatalogu Banners, czyli np. Warhammer Dawn of War/Banners/, również w formacie Targa (.tga). Jeżeli nie popełniłeś błędu, będziesz mógł oznaczać punkty strategiczne flagą własnej produkcji.

A teraz odpalamy grę, uruchamiamy Malarza Armii, ustawiamy godło i sztandar spośród stworzonych i zapisujemy armię. Potem możemy grać tą armią w potyczkach (sieciowych lub nie). I już.

Dodam jeszcze, że dodatki (np. Dark Crusade) mają swoje osobne foldery Badges i Banners, w których trzeba zapisywać Godła i Sztandary. Nie wiem, jak ma się sprawa z Winter Assault, bo jeszcze w niego nie grałem, ale zapewne i WA ma osobny folder.

I jeszcze jedno. Żaden plik z godłem nie może mieć takiej samej nazwy jak jakikolwiek plik ze sztandarem (mimo, że są w osobnych folderach). Nie wiedzieć czemu, u mnie gra myliła jedno z drugim, czego skutkiem było wyświetlanie miniatury godła przy sztandarze (albo odwrotnie).

W razie problemów upewnij się, że:

- Obrazek ma odpowiedni rozmiar (64 x 64 lub 64 x 96)

- Nie pomyliłeś Godła (Badge) ze Sztandarem (Banner)

- Na pewno zapisałeś w formacie Targa (.tga) w odpowiednim folderze

Offline

 

#2 2007-02-28 21:10:16

Radeo

Administrator

8231536
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2007-02-26
Posty: 97
Punktów :   

Re: Bannery i Baggetsy

Albo na tej stronce:
Badgnes & Banners


http://img61.imageshack.us/img61/9345/eliteij1.jpg

http://img66.imageshack.us/img66/1802/dontignorebb8.jpg

http://img439.imageshack.us/img439/9431/forggzw3.jpg

Offline

 

#3 2007-03-13 15:28:17

Torcik

Użytkownik

9081732
Call me!
Skąd: M-je
Zarejestrowany: 2007-03-12
Posty: 9
Punktów :   

Re: Bannery i Baggetsy

plx screeny:P

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plgta